Satt på i en Russebil sist natt til 17 mai. Sjåføren hadde hatt lappen i ca en uke, men hadde tydelig vis glemt at det fantes fartsgrenser, så plutselig så vi noen fine blå discolys i bakvinduet. sjåføren svingte inn på siden av veien og vi som satt baki kom på at vi var 3 stk for mange i bilen.
Som vanlig sa politimannen at dette gikk litt vel fort, og ba om førerkort og vognkort. Mens sjåføren fant frem dette så politimannen bakover i bilen og telte over hvor mange som satt der og smilte lurt til oss, for så å si: P:"ja, hvor skal dere nå da? dere skal vel ikke hjem å legge dere?"
oss:" jo, tenkte egentlig det"
politimannen kommenterte farten og hvor mange som satt i bilen for så å si: "drar dere hjem nå så stopper jeg dere her, men om dere lover å feste resten av natta skal jeg la det gå, jo foresten, gratulerer med lappen"
Trodde ikke det fantes hyggelige politimenn før det.