-
Innholdsteller
61 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Alt skrevet av MCS HARTGE
-
OK! takk for hjelp. Har bestilt ny pumpe fra hugger. 800 spenn.. har et filter liggende et sted. Finner ikke på å ta en golf 3 inn på møller. koster jo mer enn bilen for et par timers arbeid:) Takk for tips med slangeklemmer!
-
Noen som vet hva pumpen koster? Det kan ikke være slangene som er sliten med årene?? den går jo, men som nevnt over bare for full maskin med full tank
-
Trenger noen flere tips her folkens? anyone?
-
Står å mekker på en golf 3 1.4 Cl og trenger hjelp fra noen som kan en del om golf! 1. Starter ikke med nøkkel lenger. Må kortslutte starter. Da starter den med en gang. Hvilken del må erstattes? Starter skiftet for et halvt år siden 2. Da bilen fungerte med nøkkel, tok det lang tid (10 sek) før den startet. Når den ble varm eller med full bensintank starter den nesten med en gang. Noen forslag på hva som er problemet? Kondens? Har prøvd med kondensfjern, ingen effekt. Rotor og fordelerlokk skiftet. 3. Under kjøring har den en tendens å fuske når den kommer opp i litt turtall. Igjen, mye bedre med full tank. Spiller ingen rolle om motoren er varm eller ikke. 4. Bensinmåler fungerer bare fra full tank og ned til 3/4 tank. Deretter lever den sitt eget liv før den til slutt dør fullstendig. Fyll opp igjen tanken og historien gjentar seg. Hadde satt pris på noen gode forslag til hva som bør utbedres på kjærra. Er rimelig lei av å kjøre rundt og aldri helt vite om man kommer seg der jeg vil:)
-
Hiver meg på jeg også! God Idè!
-
Har du noe greie på dette med gauges? gjort noe med dine?
-
ok. Takker for info
-
Hvordan var det å montere den? Lett å komme til og den slags? ingen spesial verktøy etc? vurderer å bestille den jeg også:)
-
Jeg har http://new.minimania.com/web/Item/NMB2035%2FBLK/InvDetail.cfm og de er helt fantastisk.. Eneste kjipe er prisen og at jeg må bytte skiver nå.. mer enn 15% rust på innsiden av de, dermed ikke godkjent.. kjøper man skivene fra forhandler i norge ligger de på 6500,- pluss moms pr skive.. Galskap
-
Hva har dere av deler da? jeg gnir i hendene etter å skru. Har allerede bestemt meg for ny intercooler:)
-
Hei! Hvilken dimensjon har du på vinterdekk/felg?
-
Den kommer til å bli solgt rimelig fort tør jeg mene!
-
Ja det sitter noen store ventilerte skiver foran på bilen.. får stikke innom en dekk forhandler en dag. vil ikke ha mindre enn 50 profil på vinterdekkene, men spørs om det er plass! tips til felger?
-
Trenger litt hjelp her! Må ha nye vinterdekk og felg.. må ha 17" felg pga. bremseskivene foran. Er usikker på valg av dimensjon ettersom bilen er senket 30mm. sommerdekkene er 215, 35, 18" og der er det ikke plass til noe større dim. Noen som har noen gode råd eller tips å komme med?
-
Hvilke erfaringer har du med outmotoring.com? Leveringstid etc? Jeg har bare ventet litt over en uke, men pengene er ikke trekt fra konto enda.. Håper de ikke roter det til! Fått gjort noe med bilen i helgen? Vi har jo knallvær!
-
hmm.. det var rart. mener det var din bil jeg så! jaja.. fått på carbon delene nå?
-
Var det deg jeg traff i rundkjøringen ved birkelundskrysset her en dag i forrige uke? fredag tror jeg det var..
-
Hvor kjøpte du Alta CAI?
-
mekke mekke mekke:):)
-
Sant så sant
-
Har ikke hartge gjort noe med stivheten i bilen din da? Min er nesten for mye enkelte ganger.. Spesielt på dårlige veger!
-
Jeg er ganske så fornøyd med lyden i min hartge. Synes ikke den er så veldig langt unna på den linken du la ut, men mye vil ha mer:) Tuneller er alltid like gøy!
-
Satt du på Alta CAI og air diverter selv? Er det vanskelig? Har sett litt på tegningene og tror jeg kommer til å gjøre det selv, men vet jo aldri..
-
Ser bra ut! Noe merkbar endring i effekt?
Bilforumet diskusjon
Bilforumet er plassen du diskuterer bilrelatert innhold. Du spør gode spørsmål og får hjelp av dyktige medlemmer med til sammen tusenvis av år med erfaring fra bilhold. Du kan diskutere alt fra bremseproblemer, tips til montering av ekstralys, hjelp til feilsøking. Du kan også dele dine erfaringer med andre og hjelpe andre medlemmer av dette fantastiske samfunnet.
Kommersielt innhold
Innholdet på forumet er i all hovedsak brukergenerert og blir moderert av brukerne selv. Det er strenge regler for posting av direkte reklame fra eksterne aktører. Forumet eies av Ekstralys as og er hovedsponsor av forumet. Ekstralys og enkelte partnere har anledning å poste umoderert innhold som kan inneholde produktplasseringer. I slike tilfeller vil kommersielt innhold være merket av den som poster i dens signatur.