Jeg har en Jaguar Daimler Double Six V12 "på gang". Ser på Toll.no ved kalkulator for innførsel av kjøretøy at det skal betales særavgift for klimagass i AC (Aircondition).
"Det skal betales en særavgift for klimagassen i aircondition/klimaanlegg som er montert i kjøretøyer. Normalt vil denne avgiften utgjøre 259 kroner (eks. mva) pr. kilo klimagass. Avgiften kreves opp ved fortolling."
Bilen jeg skal importere at selvsagt AC. Men bilen er også en veteran. Gjelder slike krav også veteranbiler? Kan man risikere en sviende ekstra-avgift når man skal fortolle bilen? Har lest hele denne årelange tråden uten å finne noen som har stilt spørsmål om denne saken her.
Håper noen som har greie på dette kan gi meg et svar så snart som mulig, da jeg snart skal handle denne bilen.