-
Innholdsteller
24 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Alt skrevet av Kyy000
-
Hei. Har et lite problem med bilen min, en Golf 1.9TDi 99-mod. Siden jeg ikke er så veldig drevet når det kommer til motorer, så slenger jeg ut et spørsmål her i håp om tips. Ute å kjører, plutselig dør bilen bare ut. Må sitte og vente til glødeplugg symbolet kommer opp. Deretter, gikk det ikke lenge før den døet ut igjen. Denne gangen lyste oljelampa, rødt. Det er nok med olje, og jeg har vanskelig med å forstå hva problemet kan være. Oljefilter? Setter pris på alt av svar :)
-
Trengs ikke noe mer på den spør du meg. Ser helt 100 ut! Hvilken vinge har du?
-
Heisann. Tenker på å kjøpe meg noen felger, men de har 5x110 boltsirkel og golf 4 har 5x100. Er det mye styr å få tak i, og hvor mye koster det? Setter pris på alt av svar.
-
Heisann. Er på jakt etter noen a8 replica felger. Skal sitte på en golf 4. Så må være 5x100. Noen som selger? Bilde:
-
Jeg har sett dem og jeg likte dem. Jeg tror derimot at jeg aldri kommer til å kjøpe dem. ;)
-
Her om dagen begynte plutselig ABS lyset å lyse. Skulle til å sjekka håndboka, men den er jo selvsagt på tysk siden det er en import. Bremsene fungerer som de skal, og har ikke kjent noen forandring. Noen som vet hva som kan være årsaken? Har planer om å kjøre inn til et verksted på mandag for diagnose.
-
"Wastegate En wastegate er en ventil som slipper en del av eksosgassene ut i eksosanlegget i stedet for at eksosen går inn i turbinhuset på turboen for å generere høyere turbotrykk. På lave turbotrykk er denne ventilen stengt slik at turboen får all eksosen fra motoren for å bygge opp et gitt turbotrykk. Når dette trykket er oppnådd vil motoren fortsatt produsere eksos som går inn i turboen og får denne til å produsere enda høyere trykk. Derfor må vi ha en wastegateventil for å hjelpe til med å kontrollere turbotrykket. Når et gitt turbotrykk er oppnådd vil wastegateventilen åpne og slippe noe av eksosen fra motoren rett ut i eksosanlegget i stedet for at alt går inn i turboen og spinner opp akslingen enda raskere. På den måten vil ikke turboen få mulighet til å bygge opp mer trykk enn det som er forhåndsbestemt via innstillinger på wastegaten eller en turbotrykkskontroller. Ved trimming blir ofte den originale wastegaten for liten. Dersom wastegaten ikke kan slippe ut nok eksos vil mottrykket i eksosen øke og bli høyere enn turbotrykket. Dette medfører at motoren ikke kvitter seg med eksosen like lett og det dannes høy varme i sylindrene. Dette er livsfarlig for en turbomotor. Ved å senke mottrykket vil du også få høyere effekt fordi motoren puster lettere. Dersom du opplever at effekten ikke øker når turbotrykket øker kan dette være fordi mottrykket er for høyt. Da vil en større wastegate ofte være til stor nytte for å løse noe av problemet. En wastegate kan også bli for stor derfor må du ikke kjøpe den største og dyreste fordi du vil ha det beste. Dersom wastegaten blir for stor i forhold til hvor mye eksos motoren produserer vil du oppleve et noe ustabilt turbotrykk. Wastegaten må derfor matche oppsettet på turbo og eksoshus, downpipe etc. " Alså for å gjøre det kort, du får bedre akkselerasjon i bilen. Er du glad i å mekke, kan du kjøpe det, men kjøper du feil og bare kjører den inn kan du ende opp med å gjøre et bomkjøp som bare vil ta fra deg tid og penger. Om dumpventilen, så hadde jeg latt være. For det første, så har den ingen ting å gjøre i en diesel. Derfor, er det ikke noe annet formål med å ha det, enn å få lyden til en dumpventil. Lyden til en dumpventil i en TDI .. er du glad i lyden når bussdører åpner seg, ja da skal du gjerne få låv å sette inn en. Et eksempel You be the judge.
-
Du kommer jo aldri til å få en skikkelig "konge" lyd i dieselen. Da må du over til bensin. Men det holder å skifte enderør for å endre lyden, men skal du virkelig ha stor forskjell må du nok skifte hele annlegget.
-
Du får ikke noe effekt ut av å bytte enderør. Da må du bytte hele annlegget. Økning av hk kan variere, tror ikke det er mer enn rundt 5-10 hester.
-
Dette er nok noe av det beste jeg har hørt. Usikker på hvor man får tak i det, og om det er mulig i det hele tatt. Men for et svar på spørsmålet, så får du annerledes lyd med annerledes enderør.
-
Dieselen er litt dyrere, men du får mye mer for pengene og. Billigere i drift og mer driftsikker. Gå for diesel, sier ikke det bare fordi jeg har en selv..haha :)
-
Ja, jeg er enig. Den blir utrolig mye mer "komplett" med en vinge, i mine øyne. :) Men først er det en ide for meg å klare lappen .. hehe, er jo latterlig vente tid på denne her dritten.
-
Hehe, tviler på at jeg får solgt dem da. Er ett feste på hver lykt som er ødelagt :p Men vinga så veldig bra ut! Temmelig vurderbar den :)
-
Tro det eller ei. Han strøk meg for å kjøre for seint. Så jeg ble stempla som et hinder for trafikken, hehe x) Er temmelig gira på å kjøre ja, men er ikke annet enn å smøre seg med tålmodighet nå. Tror nok ikke jeg skal senke den med det første nei, blir nok en gang i fremtiden isåfall :)
-
Hehe, foreløpig beholder jeg de orginale på. Så får vi se hvor lysten ligger. Takk skal du ha :) Er enda til så uheldig at jeg ikke får kjøre den enda .. klarte jo selvsagt stryke på oppkjøringen. : /
-
Det har du veldig låv til! hehe. Jeg fikk lyktene gratis av en venn av meg ser du. Så jeg tenkte hvorfor sløse dem, når de koster ca 2000kr sånn ellers. :) Så jeg har ikke bestemt meg helt siden orginal lyktene nesten ser så greie ut slik de er. Har du vinge på din golf? Tenker bare på om det er veldig bry å montere på. Er ikke så veldig gira på å bruke mye mer enn 1500kr.
-
Tenkte bare å si hei å vise ut min bil! :hellothere: Golf 1.9TDi (110hk) 99 mod. Lykter som skal monteres: Er og på jakt etter en vinge. Noen som vet om en enkel og rimelig? Så og etter muligens en lekker endestuss med litt lyd i. Vet ikke hvor mange som tøffer på diesel her da, men vet du om noe bra sier jeg ikke nei til tips! :) :D
-
Okei, det høres jo bra ut! Du har ikke noen liter/mil info på bensinbruken muligens? Klarer ikke finne det noen plass. Har du noe om rust problemer på denne typen? Har bare hørt rykter at rusten sniker seg inn temmelig kjappt! :D
-
Heisann. Er helt ny her på forumet, og jeg har tenkt å skaffe meg en bil da. Så har jeg sett på en av typen: Honda Civic 1.5vtec-e 1996mod. Den jeg har sett på har kjørt under 150.000km (noe særs å si på disse modellene?) Er veldig nysjerrig på bensinforbruket på disse Tenkte bare om det var noen som har erfaring eller info om bilen som kunne vært nyttig. Pros and cons (: Takker og bukker for all info :)
Bilforumet diskusjon
Bilforumet er plassen du diskuterer bilrelatert innhold. Du spør gode spørsmål og får hjelp av dyktige medlemmer med til sammen tusenvis av år med erfaring fra bilhold. Du kan diskutere alt fra bremseproblemer, tips til montering av ekstralys, hjelp til feilsøking. Du kan også dele dine erfaringer med andre og hjelpe andre medlemmer av dette fantastiske samfunnet.
Kommersielt innhold
Innholdet på forumet er i all hovedsak brukergenerert og blir moderert av brukerne selv. Det er strenge regler for posting av direkte reklame fra eksterne aktører. Forumet eies av Ekstralys as og er hovedsponsor av forumet. Ekstralys og enkelte partnere har anledning å poste umoderert innhold som kan inneholde produktplasseringer. I slike tilfeller vil kommersielt innhold være merket av den som poster i dens signatur.