Alder: 25
Bosted: Tromsø
Kjønn: Mann
Vurderer du å kjøpe ny(eller brukt) bil: Ja.
Vil du vurdere en miljøvennlig bil?: Skulle det bli kjøpt miljøvennlig bil ville det isåfall vært en "bivirkning" som følge av andre faktorer. Når sant skal sies vurdere jeg å kjøpe en bil som bruker 3 liter på mila som en protest på miljøhysteriet som hersker i disse dager. Vil man gjøre noe positivt for miljøet er det andre arenaer enn privatbilismen som har langt større potensiale!
Men selvfølgelig, det er jo lett å avgiftsbelegge bilbehovet til Ola Potet. Hva skal stakkars Ola gjøre med det? Mumle om at han skal flytte til Sverige eller stemme "har ikke peiling på noenting men nå er jeg forbanna på dyr bensin-partiet" (les: FRP)?
Hvilke tanker har du om miljøvennlige biler?: At den positive effekten er tildels overdrevet? Det blir sjelden tatt med i betraktningen fra miljøforkjempernes side at det faktisk er ganske ressurskrevende å produsere en bil, og å resirkulere den gamle bilen min som de vil at jeg skal kaste.
Det ropes til og med om at elbiler og des like er både klimanøytrale og nullutslippsbiler. Hvor kommer så elektrisiteten fra? Hva med hydrogenbiler? Brenselceller er ikke direkte miljøvennlige å produsere.