Hei.
Jeg har kjøpt en Golf 4 hvor AC ikke funker. Trodde kanskje det var mangel på gass, og hadde bilen på AC sjekk hos Møller. De fylte på 0,15 liter, trykktestet, men fikk heller ikke start på kompressoren. De trodde kanskje det var en føler som ikke ga signal, men siden bilen ikke har AC diagnose, måtte de feilsøke manuelt til 1090,- kroner timen..
Dro til et annet verksted (som er flinke og har rimeligere timepriser). De målte diverse, og koplet strøm direkte på magnetclutch. Kompressor startet og virket. De byttet trykkføler, men fikk fortsatt ikke start. Alt av sikringer ble sjekket og funnet i orden. Verkstedet visste ikke hva de skulle gjøre videre.
Er det noen som har et tips på hva som kan være galt? Jeg bor i Vestfold, noen som kjenner til et firma som er flinke på denne problematikken?
Setter stor pris på innspill da jeg er rådvill.. God sommmer!