
Gulliks43
Bruker-
Innholdsteller
22 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Alt skrevet av Gulliks43
-
Hei. Har en Mercedes 1997 mod 230 e stv. Er det noen som veit hvordan jeg kan koble sånn att parklys og spredere går på når jeg starter uten å vri på bryteren? Takk for svar :)
-
Jeg har delkasko på bil min nå på litt over 5000,- i året. starta med ansvar når jeg fikk lappen og da var det rundt 4000,- i året :)
-
Vurderer å bygge turbo på 2.3 8v.. Har muligens ordnet grenrør og turbo. Burde jeg kjøpe intercooler? skifte pakningen kanskje? motoren har gått 209000km. Noen som har forslag til hvordan jeg kan gå fram? :)
-
Jeg har et problem med blinklysa mine på Mb 190e 1988 mod. Varsellysa virker og jeg gikk rundt bilen å sjekka at alle funker, men når jeg bruker bryteren til å blinke dit jeg skal da funker ingenting?? Hva kan være årsaken til det? Hjelp mottas med takk :)
-
Ønsker å kjøpe en grei 2.3 16v eller 2.5 16v som ikke er altfor mye å gjøre på og altfor dyr. Motoren skal inn i en 190e bil. Kom med forslag om du har noe :)
-
Har 40/40 på min og ville ikke hatt mer :P er som å kjøre gokart :D Sitter på no jævlig i svinga!
-
Har en 2.0 liters motor jeg også, men mangler litt deler..
-
Problem 1: dette kan være mye.. Sjekk batteri først. Hvis det er en indikator på batteriet skal det være grønt og hvis det er mørkt må det lades/evt byttes. Om det er bra batteri men tømmer seg for strøm under kjøring er det regulator/børster eller selve dynamoen. Det med at den stopper igjen etter start kan være bensinpumpa.. Skru nøkkelen først ett hakk så skal du høre en suselyd om ikke det må dette byttes. Problem 2: mest sannsynlig er dette viftereim som må byttes eller at vifta er slitt (kupé vifte) ellers kan det være løse gjenstander i bilen som gnisser intil noe. Problem 3: skinnene som framsetene sitter i er boltet fast i gulvet, om du bare skal bytte setene er vell dette bare å ta opp spaken for å flytte setet fram eller bakover, holde den oppe også dytte setet fram eller bakover til setene er fri fra skinnene. Baksetet skal løsnes da det er en lite "tapp" ned mot gulvet under setet som må flyttes på så løfter du bare opp setet. Ryggen er skrudd fast i nederste del av ryggen, løsne de så løfter du ut ryggen. Håper dette var til litt hjelp, ellers er det mange inne på forumet som kan mer om dette.. Lykke til :)
-
Okei :) hvor mye for bremsekraftforsterker? Skal du selge motor også? 2.3 16v?
-
Ønsker å kjøpe bremsekraftforsterker og luftmengdemåler til Mercedes 2.3 16v! Om noen har dette eller veit om noen som har til salgs, ta kontakt :)
-
Nå har jeg leita og leita i flere dager uten hell å finne orginal sportline girkule til mercedes 190E sportline 1991mod manuell. girkule er sammensatt med pose. Jeg har leita på autoroyal.no, mb190klubben, ebay.no, ebay.de, ebay.com og alle de der... Dette blir sikkert ikke produsert lenger, men er det ingen som har?
-
Problem med Instrumentpanel på 190e 2.3 (8v) 90mod
emne svarte i Gulliks43 sin Sierrahore i Mercedes
Mårn du bzerk :) Hvor mye skal du ha for blått LED instrumentlys.. om du har det? :) -
Bila mine :) Mercedes 190E 2.0L 1989mod (Hvit) prosjekt til våren (sommerbil) Mercedes 190E Sportline 2.0L 1991mod (vinterbil)
-
Hei. Har problemer med at bilen (Mercedes-Benz 190E 2.0L Sportline 1991mod) tømmer seg for størm på batteri etter en tids kjøring. Kan det være at den ikke lader? laderelè? Den var sånn når jeg kjøpte den.. jeg byttet dynamo for han mente det var den. men da fikk jeg byttet til en på 55watt orginalt skal det vel være 70w? kan det ligge noe i dette? Når det er dårlig strøm på batteriet og jeg slår på fullt lys eller blinklys, hopper og spretter turtelleren som det var mann med ljå den såg:hvaskjera og tomgangen går i takt med dette. Noen som har erfaring med dette skriv ett innlegg!! :)
Bilforumet diskusjon
Bilforumet er plassen du diskuterer bilrelatert innhold. Du spør gode spørsmål og får hjelp av dyktige medlemmer med til sammen tusenvis av år med erfaring fra bilhold. Du kan diskutere alt fra bremseproblemer, tips til montering av ekstralys, hjelp til feilsøking. Du kan også dele dine erfaringer med andre og hjelpe andre medlemmer av dette fantastiske samfunnet.
Kommersielt innhold
Innholdet på forumet er i all hovedsak brukergenerert og blir moderert av brukerne selv. Det er strenge regler for posting av direkte reklame fra eksterne aktører. Forumet eies av Ekstralys as og er hovedsponsor av forumet. Ekstralys og enkelte partnere har anledning å poste umoderert innhold som kan inneholde produktplasseringer. I slike tilfeller vil kommersielt innhold være merket av den som poster i dens signatur.