
mk1 black limited
Bruker-
Innholdsteller
17 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Om mk1 black limited
- Bursdag 10/22/1968
core_pfieldgroups_99
-
Modell (eks S4)
MR2 mk1
-
Biltype (eks Audi)
Toyota
-
Årsmodell (eks 1995)
1987
-
Motor (eks 1.6)
1.6
-
Modifikasjoner (eks konfilter, eksos)
Se www.innset.no
Contact Methods
-
Website URL
http://www.innset.no
-
Bosted
Oslo
mk1 black limited's Achievements

Menig (1/13)
10
Nettsamfunnsomdømme
-
Hjertebarn selges på grunn av oppgradering. Bilen ble solgt ny i Modena, Italia i 1998 til norsk kjøper som tok den med til Norge. Original kvittering fra forhandleren medfølger. I 2004 kjøpte jeg den, da var km.-stand 38500. Opp gjennom årene har olje og oljefilter blitt skiftet ofte, ca. hver 5000 km. Det har vært en del oppgraderinger også, noen nødvendige, noen fordi de var - oppgraderinger. En ikke-uttømmende liste: - Nitron justerbart understell - Eksos med riktigere lydbilde - Hurricane innsug - Justerbart stabilisatorstag foran - Remote Thermostat kit - Sport 160 throttlebody - Magnecor tennpluggkabler - Hvite blinklys side og front - Speedline magnesiumfelger med Yokohama A048 R-dekk - Uniball toe-link kit (nødvendig for banebruk med R-dekk) - Separate oljetrykk- og oljetemp.-målere - 4-punktbelter på førerside - Lettvektspulley - Quickshift kit - Avtagbart Momoratt - Motorsport gearkabler - Aluminiumsradiator - Portet eksosmanifold fra en S2 (litt grovere dimensjon) - Ported & flowed topp av Sabre Heads i England, med større innsugsventiler - Shiftlight De fleste av originaldelene har jeg enda, de følger selvfølgelig med bilen. Etter at toppen var til finjustering i England økte toppfarten på Autobahn fra 205 km/t til 225 km/t (GPS-målt), så den investeringen var utvilsomt fordelaktig. Alle endringene som er gjort er dokumentert både i form av bilder, tekst og kvitteringer. Bilen brukes både til tur og på bane, og oppfører seg helt eksemplarisk til begge deler. Jeg har to stofftak til den, begge blå. Det ene har en liten rift i seg (jeg har bare satt en liten bit tape over den - det er helt tett), det andre er lappet. Det følger med 2 sett med hjul til bilen, det ovenfornevnte Speedlinesettet med R-dekk (nesten nye) samt originalfelgene med vanlige sommerdekk på. I tillegg har jeg et sett med originale felger bak med Dunlop R-dekk på og to løse Dunlop R-dekk til bakhjulene. Alt følger bilen. Det sitter et forholdsvis nytt og lite brukt Pioneer-anlegg i bilen. Bilen er hel og fin, har aldri vært kollisjonsskadet. Den står i oppvarmet garasje sammen med andre biler som ikke brukes på vinterstid. Annonse på finn: http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=50096159
-
Bildene jeg rakk å ta rett før det hele var over: http://linjin.mine.nu/gallery/JapsetreffVaalerbanen05062006 Video - fra en litt interessant vinkel! Har klippet det jeg fant av andre biler på banen, så det er litt ymse her, bl.a. MR2 mk1, mk2, mk3, Celica mk6, Impreza, Skyline, Civic Type R (som jeg knivet mange runder med, takk for fighten! ;-D), 200 SX og en flammespyttende MX5 (eller hva, Harald? ;-D): http://linjin.mine.nu/video/japsetreff2006/Japsetreff05062006.avi (ca. 46 MB, 400x300, DivX) http://linjin.mine.nu/video/japsetreff2006/Japsetreff05062006BIG.avi (samme som over, men bedre kvalitet, ca. 142 MB, 720x540, DivX) Have fun! PS: Hvis noen har bilder/video av min sorte MR2 mk1 tar jeg gjerne i mot!
-
Destination Nürburgring, drømmeturen.
emne svarte i mk1 black limited sin boXer i Biltreff/aktiviteter
175 Euro. Hvis man er 4 i bilen så blir det altså snaut 40 Euro per person. -
Destination Nürburgring, drømmeturen.
emne svarte i mk1 black limited sin boXer i Biltreff/aktiviteter
Fra spillet kan du får en oppfatning om hvor svingene er, men ikke hvordan de er. Det samme med bakketopper, dumper, curbs etc. Det koster 15 euro pr. runde, litt mindre hvis du kjøper flere runder om gangen. -
Destination Nürburgring, drømmeturen.
emne svarte i mk1 black limited sin boXer i Biltreff/aktiviteter
Returnerte akkurat fra Ringen for femte året på rad - Ringen er _ikke_ noe man lærer seg på GT4, bare så det er sagt. Har bilder fra årets tur her...: http://linjin.mine.nu/gallery/Ringen2005'>http://linjin.mine.nu/gallery/Ringen2005 Video fra mine runder: http://linjin.mine.nu/video.htm#Ringen200z'>http://linjin.mine.nu/video.htm#Ringen200z Tidligere år: http://linjin.mine.nu/gallery/Ringen http://linjin.mine.nu/video.htm -
Hmf. Firstmile fant det for godt å la linjen min være nede hele helgen + mandag, så linkene har vært utilgjengelige. Men nå er de oppe igjen, i tilfelle noen lurte. :-) Her er en lang video (23 minutter) fra dette flotte treffet, alt er filmet fra min '87 MR2 med et bulletkamera i grillen. Fanget på filmen er bl.a. diverse 200SX, Impreza, Civic, MR2, Prelude, Celica, Miata/MX5 m.m. Last ned en DivX-versjon her (best kvalitet, 155MB) Last ned en WMV-versjon her (99 MB)
-
Her er en lang video (23 minutter) fra dette flotte treffet, alt er filmet fra min '87 MR2 med et bulletkamera i grillen. Fanget på filmen er bl.a. diverse 200SX, Impreza, Civic, MR2, Prelude, Celica, Miata/MX5 m.m. Last ned en DivX-versjon her (best kvalitet, 155MB) Last ned en WMV-versjon her (99 MB) Bilder her: http://linjin.mine.nu/gallery/Japsetreff2005
-
Les mer her: http://www.sportsvogn.no
-
Les mer her
Bilforumet diskusjon
Bilforumet er plassen du diskuterer bilrelatert innhold. Du spør gode spørsmål og får hjelp av dyktige medlemmer med til sammen tusenvis av år med erfaring fra bilhold. Du kan diskutere alt fra bremseproblemer, tips til montering av ekstralys, hjelp til feilsøking. Du kan også dele dine erfaringer med andre og hjelpe andre medlemmer av dette fantastiske samfunnet.
Kommersielt innhold
Innholdet på forumet er i all hovedsak brukergenerert og blir moderert av brukerne selv. Det er strenge regler for posting av direkte reklame fra eksterne aktører. Forumet eies av Ekstralys as og er hovedsponsor av forumet. Ekstralys og enkelte partnere har anledning å poste umoderert innhold som kan inneholde produktplasseringer. I slike tilfeller vil kommersielt innhold være merket av den som poster i dens signatur.