-
Innholdsteller
411 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Alt skrevet av Arild G
-
ble kanskje litt mørk soting det her, men du ser jo tydelig at du må sote helt frem ;)
-
http://bmwe32.masscom.net/ klikk på linken over og velg body & interior i menyen til venstre og vel doorpanel removal. er vel en e32, men det er jo nesten likt som på e34 (utenom de trelistene på døra) her ser du at lista oppe ved vinduet sitter igjen etter at dørsida er av:
-
det er en o-ring nedi der som sikkert er dårlig (nr 9 på bildet) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB11&mospid=47369&btnr=11_0112&hg=11&fg=10
-
det røret er veivhusventilasjon
-
trenger ikke av med den listen, bare løsne dørtrekket fra listen med litt forsiktig røsking.
-
når du har løsna alle klipsa irundt, skrudd ut alle skruene og låsepinnen, så skal du vel løfte hele dørtrekket oppover for å få det løs fra klipset på midta.
-
visst du søker på tyske ebay ( http://motors.ebay.de/ )så søker du etter: e30 gelb scheinwerfer
-
beste sjansen for å komme over noen er vel å sjekke ebay regelmessig
-
gratulerer med e34 :) har hørt at det har vert en del problem med sentrallåsen på disse bilene når de begynner å bli noen år. en typisk feil er vel at låsen spretter opp igjen med en gang du har låst. er vel en modul/rele som har begynnt å fjuske sikkert. gjør et søk på f.eks 'e34 sentrallås' på http://www.bimmers.no og http://www.bmwccn.no så finner du sikkert mye info om emnet. håndbrekket har stramming under skinnbelgen på håndbrekkhåndtaket. er 2 muttere der. visst du skal gjøre det skikkelig så jekker du opp hele bakenden på bilen. igjennom ene bolthullet til felgen så skal du se inn i bremsetrommelen og der er det et plasthjul med spor/tagger på. du bruker et flatt skrujern og stiller på dette hjulet. litt knotete å få til, men greit når du først finner ut av det. så er det bare å dra håndbrekket ett eller to knepp opp, og justere på hver side bak til det tar bra og jevnt. ang. vindusviskerne så virker de jo slik at visst de står på sånn at de visker hele tida, så skal de gå automatisk til intervall visst du stopper f.eks i et lyskryss. det er ikke det du har opplevd da? anng frontleppe så kan du jo f.eks kjøpe en orginal bmw aerodynamik frontspoiler: den monterer du utenpå orginalfangeren. koster 2300,-
-
et par forslag fra meg:
-
ok. veldig pen e39 da :) RH schnitzer kopi felger passer veldig bra på disse bilene. visst du blar litt nedover i denne linken så ser du bilder av de på en grå e39. http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=63293&highlight=
-
hadde vert litt bedre med et bilde der litt mer av siden på bilen vises. prøvde å google litt eller donorbilder av biler med schnitzer felger, men fannt ikke noe som matchet bra nok desverre.
-
betriebsanleitung betyr bruksanvisning. altså at du skal se i instruksjons boka
-
visst du sammenligner en e36 mot e34 (samme motor og årsmodell)så tror jeg nok du får litt mer bil for pengene visst du kjøper e34. har hatt både 320 og 520 selv, og e36'n er vel gode 150kg lettere og dermed litt kjappere men e34'n har bedre komfort og kvalitetsfølelse. på den andre siden så har jo e36 litt mer moderne design og er sikkert litt lettere og få solgt. angående hvit bil så synes jeg det kan vere knallfint sålenge det er gjennomført. hvit e34 med lakkerte lister, dørhåndtak, m-tech styling, shadowline og senking og noen fine felger selvfølgelig :) det hadde vert knall :) hvit e34 i helt orginal utførelse, er ikke like pent i mine øyne. en annen ting med hvit bil er at de som regel har blått interiør, som ikke er spesiellt pent :( og visst du nøyer deg med 2litern (24v) så er det mange biler å velge mellom visst du er litt tolmodig og følger med på finn.no og autodb hver dag. og kanskje er villig til å reise litt for å hente bil. (bedre med en ordentlig 520 enn en herja 525) og angående rusta rundt påfyllingslokket på den e34'n så er det en plass mange e34 ruster. så jeg ville sjekket grundig inni der og se bak gummimansjetten og å se om det er mer rust. sikkert en kjedelig jobb å måtte ta ned bensintank å greier for å rustsveise der.
-
hehe.. sier du det ja, kult. :smilbmw:
-
http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DC11&mospid=47220&hg=11&fg=35
-
mye bra her ja. likte spesielt godt m3'n samme som avatarbildet ditt :)
-
les igjennom denne tråden: http://www.bmwccn.no/nor/kapittel3/fora/melding.aspx?Id=375424
Bilforumet diskusjon
Bilforumet er plassen du diskuterer bilrelatert innhold. Du spør gode spørsmål og får hjelp av dyktige medlemmer med til sammen tusenvis av år med erfaring fra bilhold. Du kan diskutere alt fra bremseproblemer, tips til montering av ekstralys, hjelp til feilsøking. Du kan også dele dine erfaringer med andre og hjelpe andre medlemmer av dette fantastiske samfunnet.
Kommersielt innhold
Innholdet på forumet er i all hovedsak brukergenerert og blir moderert av brukerne selv. Det er strenge regler for posting av direkte reklame fra eksterne aktører. Forumet eies av Ekstralys as og er hovedsponsor av forumet. Ekstralys og enkelte partnere har anledning å poste umoderert innhold som kan inneholde produktplasseringer. I slike tilfeller vil kommersielt innhold være merket av den som poster i dens signatur.