Auda, leit aa hoere.
Problemet med boostkontrollere etc er at de ikke uten videre hjelper deg aa faa motoren til aa yte *mindre* gamp enn originalt. Fryktelig vrient aa faa en turbo til aa ikke lade i det hele tatt, spesielt paa mye turtall. Har hatt noen mr2-eiere som har proevd med lite hell.
btw... hvis jeg ikke forstaar helt feil, er giroen du fikk fra toll & avgiftsdirektoratet et beloep som tilsvarer endringen i avgiftsmessig stand (eller hva det naa heter paa fint). Ergo er det IKKE snakk om en bot slik mange tror, men innkreving av en avgift (oekning) man egentlig skulle ha betalt.
Tror dog ikke de kan innkreve avgiften dersom du avskilter bilen, noe du antakelig maa uansett fordi bilstilsynet vil bitche med godkjenning. Avskilt, faa i en svakere/original motor, vis bilen, og bytt tilbake igjen om du spoer meg. Hadde hvertfall ikke betalt den avgiften, den har de ikke krav paa med mindre du velger aa omregistrere bilen til den nye motoreffekten.