Hei folkens!
Jeg har et seriøst irriterende problem:
Bilradiospesialisten i Trondheim innstallerte bilalarm til meg i vår, og etter det har det stort sett vært prakk. Problemet er at lysdioden går helt amok innimellom, den starter å blinke helt tilfeldig. Den blinker først en slags "burst" av blink, og deretter 5- eller 10-blink et lite opphold, og påen igjen. Til og begynne med la jeg ikke så mye merke til i hvilken sammenheng dette skjedde, men etterhvert gikk det opp for meg at den bare gjør det i fuktig vær, altså når det regner! Deretter fant jeg ut at den kun blinker når vindusviskeren blir aktivert! ARGH. Altså, når det regner har jeg på vindusviskeren, plutselig kommer "bursten" deretter begynner den sekvensielle blinkingen, hvis jeg slår av vindusviskeren blinker dioden ferdig "serien" på 5- eller 10- blink og stopper. Når jeg slår på viskeren igjen er det påen igjen.
Dere kan jo tro dette er et ulidelig plagsomt problem når jeg har blå supersterk lysdiode på alaramen som blinker helt febrilsk! Når det er mørkt ute så er jeg plutselig Trondheims nye sivil-purk ut en tur. Uansett, håper noen kan hjelpe meg, bilradiospesialisten kan iallefall ikke det, etter å ha skiftet ALLE komponentene de har inkludert sentralen. Eneste de ikke har byttet er bryterene som står i dørene og bagasjerommet.
De er fast bestemt på at det er bagasjerombryteren, men syns det høres skikkelig rart ut! Btw, jeg har en Honda Prelude 93' mod 2.3l Automat, hvis det skulle være til noen hjelp!
Jeg har filmet det med mobilen hvis noen ønsker å se, bare send meg en PM med e-post så sender jeg filen!
Please help me!! :D
-DreaZ-